Pleť v zime

Top 10 tipov, ako sa v zime starať o pleť

 1. Hydratujte sa zvnútra
  Ako? Pite veľa vody. V horúcom lete piť nezabúdame, ale s príchodom chladnejších dní prestáva byť prísun tekutín prioritou. To je ale chyba. Naučte sa so sebou stále nosiť fľašu vody. Ak je naozaj chladno, padne vhod aj teplý čaj. Vaša pokožka by nikdy nemala mať smäd.
 2. Vymeňte čistiace gély za krémové mlieka
  Koža je v chladnom počasí citlivejšia a čistiace gély, ktoré majú často sťahujúci účinok, ju môžu ešte viac vysušovať a spôsobovať podráždenie. Krémové čistiace prípravky odstránia make-up bez toho, aby pokožku pripravili o vzácnu hydratáciu.
 3. Siahnite po peelingu
  Suchá a šupinatá koža je nepríjemným znakom pôsobenia zimy. Ako sa šupiniek zbavíte? Siahnite po peelingu. Ten je v zime nutné vykonávať častejšie než v lete a do pravidelnej starostlivosti o pleť a telo by ste ho mali zaradiť aspoň trikrát týždenne. Výsledok pocítite hneď. Vaša koža bude pružnejšia, zbavená starých buniek a rozhodne sviežejšia. A po peelingu samozrejme nezabudnite na hydratáciu.
 4. Čítajte zloženie
  Ak chcete kožu chrániť pred stratou hydratácie, dajte prednosť hydratačným prípravkom na báze oleja pred prípravkami na báze vody. Na koži vytvoria tenkú ochrannú vrstvu, ktorá zabráni strate vody oveľa účinnejšie ako krém alebo mlieko. Zvoľte oleje, ktoré nespôsobujú upchávanie pórov – napríklad avokádový, minerálny, prvosienkový alebo mandľový.
 5. Vyskúšajte hydratačné séra
  Skvelú službu vám určite preukážu aj hydratačné séra. Pri výbere siahnite po takom, ktorý obsahuje kyselinu hyaluronovú, pretože tá dokáže uzamknúť vodu vo vnútri pokožky a dosiahnuť jej hebký vzhľad. Sérum nanášajte buď na celú tvár, alebo len na veľmi suché miesta. Potom použite váš obvyklý hydratačný krém.
 6. Chráňte sa pred slniečkom
  V zimných mesiacoch sa síce často chvejeme zimou, to ale neznamená, že sa slniečko vydalo na dovolenku. Slnečné lúče v spojení so žiarivo bielym snehom môžu spôsobiť nepríjemné kožné problémy. Ak je teda vonku nebo azúrové a slnko svieti, aplikujte približne 30 minút pred odchodom von na kožu opaľovací krém s minimálnym faktorom 15. A nezabudnite ani na ruky – teda ak ich nebudete mať pred slniečkom schované 
 7. Udržujte svoje ruky hebké, suché a v teple
  Nie je nič horšie ako hrubá popraskaná koža na rukách. Nechty v zime obvykle tiež nevyzerajú najlepšie (rovnako kvôli nedostatku hydratácie). A kožička? Škoda hovoriť. Pokožka na rukách je totiž slabšia než koža na zvyšku tela a preto je v nej menej mazových žliazok. Obzvlášť v chladnom a suchom počasí je potom ťažšie udržať ruky hydratované. Svrbenie, popraskané a boľavé miesta, alebo dokonca ekzém – to všetko sú prejavy nízkych teplôt. Čo s tým? Nezabúdajte na rukavice a po každom umytí rúk použite krém. Ten si postavte na umývadlo hneď vedľa mydla, potom naň určite nezabudnete!
 8. Nezabúdajte ani na pery
  Popraskané pery sú nočnou morou snáď každej z nás. Noste so sebou stále balzam na pery a použite ho kedykoľvek, keď sa ochladí. Bohatý prísun prírodných olejov vaše pery bezpečne ochráni a aj keď bude mať váš balzam tú najlepšiu príchuť, určite si pery neolizujte – budú popraskané ešte viac! 
 9. Dodajte pokožke ešte viace vyživujúcich látok
  Ako? Stačí pridať denne do kúpeľa niekoľko kvapiek oleja. Dajte ale pozor na teplotu vody – horúci kúpeľ vám síce môže byť po príchode z mrazivého počasia príjemný, ale príliš teplá vaňa alebo sprcha ničí ochranné lipidové vrstvy pokožky a spôsobuje stratu hydratácie. Príjemne teplá (až vlažná) voda s ovsenými vločkami, pár kvapkami oleja alebo jedlou sódou pokožku naopak výborne upokojí.
 10. Starajte sa aj o chodidlá
  Počas zimy potrebujú viac starostlivosti aj vaše chodidlá. Používajte pravidelne peelingový prípravok, ktorý z nich odstráni odumreté bunky, a mastný krém pre bohatú hydratáciu. Náš tip: aby vaše nohy boli teplé a hebké, naneste dostatočné množstvo hydratačného prípravku a obujte si na noc teplé ponožky. Čo môže byť v zime príjemnejšie?